پرسش‌های متداول


چرا باید عضو انجمن پزشکان عمومی ایران بشوم و این کار چه امتیازی برای من دارد؟

شما به عنوان یک پزشک با عضویت در انجمن پزشکان عمومی ایران رسما عضو بزرگ‌ترین انجمن علمی پزشکی کشور شده و علاوه بر دریافت کارت عضویت، به فهرست اعضای سازمان جهانی پزشکان خانواده (WONCA) نیز اضافه خواهید شد.

انجمن پزشکان عمومی ایران، با کارنامه‌ای درخشان در عملکرد موثر علمی و صنفی، نماینده پزشکان عمومی در تعامل با دیگر انجمن‌ها، وزارت بهداشت و دیگر نهاد‌ها به حساب می‌آید. حمایت و عضویت همکاران گرامی سبب می‌شود تا توانایی این نهاد در راستای احقاق حقوق پزشکان افزایش یابد.

برای آشنایی با سابقه و فعالیت‌های روزمره انجمن می‌توانید به سایت و کانال تلگرامی آن مراجعه فرمایید:

http://isgp.ir
https://telegram.me/isgp_ir

اطلاعات و مدارک لازم برای عضویت چیست؟

برای عضویت در انجمن باید این مدارک و اطلاعات را در اختیار داشته و چند دقیقه از وقت گران‌بهایتان را در اختیار انجمن خودتان قرار دهید:

  • اطلاعات عمومی کاربری شامل کد ملی، نام و نام خانوادگی، نشانی (جهت دریافت پستی کارت عضویت انجمن) و...
  • ایمیل و شماره تلفن همراه
  • یک عکس پرسنلی (برای چاپ روی کارت عضویت)
  • تصویر کارت نظام پزشکی

شایان یادآوری است که پرداخت حق عضویت به‌صورت اینترنتی و از طریق درگاه بانکی صورت می‌گیرد؛ بنابراین داشتن رمز دوم کارت بانکی ضروری است.

آیا داشتن آدرس ایمیل ضروری است؟

بله؛ برای ثبت‌نام و عضویت به یک آدرس ایمیل نیاز دارید. یک لینک فعال‌سازی حساب کاربری به آدرس ایمیل شما فرستاده می‌شود که با کلیک روی آن امکان ورود به حساب کاربری و تکمیل مدارک را خواهید داشت.

آیا برای شرکت در انتخابات باید عضو انجمن بود؟

طبق اساسنامه فقط اعضای پیوسته انجمن قادر به شرکت در رای‌گیری هستند. بنابراین برای داشتن حق ‌رای باید عضو سامانه عضویت انجمن پزشکان عمومی ایران شوید و پس از تکمیل مراحل آن، شماره عضویت و کارت خود را دریافت کنید.

با عضویت در این سامانه عضو انجمن «مرکزی» پزشکان عمومی می‌شوم یا عضو انجمن پزشکان عمومی شهر محل زندگی خودم؟

سامانه عضویت انجمن پزشکان عمومی یک سامانه ملی است که با ثبت‌نام در آن هم عضو انجمن مرکزی و هم عضو اعضای شعبه محل زندگی خودتان به حساب خواهید آمد. شایان یادآوری است که پس از تکمیل ثبت‌نام در این سامانه، نیاز به پرداخت حق عضویت در شعبه محلی‌تان ندارید.

مبلغ حق عضویت انجمن چقدر است و کارت عضویت من چطور به دستم می‌رسد؟

برای عضویت در انجمن پزشکان عمومی ایران باید مبلغ ۲۰ هزار تومان برای یک سال پرداخت کنید. کارت عضویت شما رایگان چاپ و به آدرس پستی‌تان فرستاده خواهد شد.

توجه کنید که این انجمن ویژه «پزشکان عمومی» سراسر کشور است و دیگر گروه‌ها امکان عضویت در این انجمن را ندارند. بدیهی است در صورت اقدام به ثبت نام توسط افراد غیرمرتبط، امکان ​استرداد وجه ثبت نام وجود نخواهد داشت.

هنگام طی کردن مراحل ثبت‌نام اینترنت قطع شد، آیا باید مراحل را از ابتدا طی کنم؟

خیر! می‌توانید با ورود مجدد به سامانه، ادامه مراحل ثبت‌نام را طی کنید. مراحل قبلی طی شده در سامانه عضویت ذخیره می‌شوند.

چگونه اطمینان حاصل کنم که جزو اعضای پیوسته انجمن پزشکان عمومی ایران درآمده‌ و امکان شرکت در انتخابات را دارم؟

تمام اعضای پیوسته انجمن که احراز هویت شده اند از طریق سامانه عضویت قابل جستجو هستند. کافی است به صفحه جستجوی این سامانه در آدرس http://members.isgp.ir/search مراجعه و نام خود یا شماره نظام پزشکی‌تان را جستجو کنید. در صورت مشاهده پروفایل خود در نتایج جستجو، شما عضو پیوسته انجمن به حساب می‌آیید.

در صورتی که اسم شما در جستجو یافت نشد، به این معنی است که هنوز عضو انجمن پزشکان عمومی ایران نشده‌اید. اگر مراحل ثبت نام خود را تا انتها و پرداخت حق عضویت طی کرده اید، تایید مدارک و احراز هویت تا ۴۸ ساعت (۲ روز کاری) به طول می‌انجامد و پس از آن در فهرست جستجو درج خواهید شد.

help

راهنما

به‌منظور عضویت در انجمن پزشکان عمومی ایران تکمیل چهار مرحله ضروری است: (۱) ثبت‌نام اولیه و فعال‌سازی حساب کاربری (۲) تکمیل اطلاعات (۳) پرداخت حق عضویت (۴) تایید اطلاعات پشت و روی کارت عضویت.

لطفا توجه داشته باشید تنها پس از پرداخت حق عضویت سالانه و دریافت شماره عضویت، به‌عنوان عضو رسمی انجمن شناخته خواهید شد.

announcement

درباره

سامانه جامع ثبت‌نام و عضویت انجمن پزشکان عمومی ایران با هدف ساماندهی و تسهیل در عضویت همکاران پزشک عمومی سراسر کشور طراحی و راه‌اندازی شده است.

با راه‌اندازی این سیستم، تمامی همکاران عزیز می‌توانند در کمترین زمان و به‌صورت الکترونیک به عضویت انجمن درآیند و کارت عضویت خود را دریافت کنند.

email

تماس/پشتیبانی

می‌توانید سوالات و مشکلات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۱۰۴۹۹ و یا شماره همراه ۰۹۱۰۷۵۹۹۲۴۲ مطرح نمایید.

همچنین تلگرام @ISGPcongress در همین ساعات آماده دریافت نظرات و پاسخگویی به مشکلات شما خواهد بود.